Інтерв’ю з представником Brigade Loire

Нещодавно один з нас познайомився з Ерве. Ерве  – член Brigade Loire(Бригада Луари), угруповання ультрас ФК Нант(FC Nantes Atlantique). На разі Ерве мешкає у Саарбрюкені і двічі відвідував нас минулого сезону. Ми ж в свою чергу не могли не скористатися можливістю, аби поставити декілька питань щодо фан-сцени у Нанті. Це в будь якому разі цікавіше аніж буденні повідомлення про Париж, Марсель, Польщу тощо.

–                  Привіт Ерве, розкажи нам трохи про свою фан-сцену, коли власне виникла Brigade Loire?

–                  Фан-сцена в Нанті постала 1984 року, після відкриття збудованого спеціально до Євро-84 стадіону “La Beaujoire”(“Ля Бужуар”). Першою організованою групою була “Loire Side”, яка втім зазнала сильного британського впливу, а відтак співи так само як і насилля були найважливішими складовими суппорту. Італійська модель та притаманний їй перформанс ніколи не бралися за взірець, хоча піротехніка користувалися популярністю(через близькість морського порту). Нажаль 1989 року після пожежі у гостьовому секторі у Кані угрупування за рішенням керівництва клубу припинило існування. Основа “Loire Side” після цього утворила нову банду – Urban Service. Цей хуліганський моб став найбільш суперечливим явищем на фан-сцені Нанта. Стосунки з іншим фан-клубом – заснованими 1991 року «Young Boys» були вкрай натягнутими, незважаючи на активну участь останніх у створенні на стадіоні відповідної атмосфери. Пікової точки як стадіонна підтримка на трибуні Loire так і силовий потенціал Urban Service досягли в день півфінального матчу Ліги Чемпіонів’96 проти «Ювентуса». Багато хто з лідерів US був заарештований. А ще через рік основа «Young Boys» оголосила про смерть свого угрупування через багато численні негаразди. Тож між 1996 та 1999 роками як фан-сцена у Нанті як така не існувала. У нових умовах(перебудовані через Чемпіонат світу трибуни, відеонагляд, відсутність загороджень між трибунами і полем) зустрілися 10 людей. Метою тієї зустрічі було воскресіння трибуни Loire. А вже на початку 1999-го року була офіційно заснована «Brigade Loire».

–                  Чому була обрана назва Brigade Loire?

–                  Назва Brigade Loire була обрана з тієї причини, що засновники угрупування мали за мету внести нові орієнтири у супорті.  Цілком очевидно, що вони будь-що прагнули звернути розвиток фанатизму у місті на італійський шлях(насамперед у хореографії), незважаючи навіть на усю попередню історію трибуни. Легендарні «Бригади» з Італії(Brigate Rossonere, Brigate Gialloblu тощо) надали багато інформації і застосування їхнього досвіду стало, так би мовити, ознакою, за якою впізнавали нове угрупування. Друге слово – Луара(Loire) – походить від назви нашої гордості, тобто нашої трибуни, тай загалом легко вимовляється французькою.

–                  Скільки членів нараховує Brigade Loire та який вплив справляє на інших представників фан-сцени Нанта?

–                  В останні декілька років вплив BL на трибуну Loire зростає. На самому початку було дійсно важко. Тоді доводилося відбудовувати цілу фан-сцену. Характер відвідувачів швидко змінювався. Фанати постійно зазнавали образ як хулігани, нацисти, репери, алкоголіки, розбишаки і ще як бозна-хто. Багато хто взагалі не мав жодного відношення до футболу(власне ті хто з’явився після ЧС-98, який раптово зробив футбол популярним у нашій країні). Проте BL з часом вдалося значну покращити ситуацію на трибуні. Відновлення почалося з гостьових ігор, які відвідувало все більше учасників BL, які підіймали суппорт на новий якісний рівень. Наразі за своєю чисельністю ми – беззаперечні лідери трибуни Loire, а окрім того мало не єдине угрупування яке справді співає на стадіоні. Звичайно існують певні конфлікти через наше швидке захоплення влади, але оскільки в Нанті немає жодної іншої групи, яка б могла досягти нашого рівня в хореографії, інші змушені все ж знаходитися з нами на одній трибуні.

Загалом Brigade Loire на сьогодні налічує близько 260 членів.

–                 Як ви ставитися до футбольного насильства?

–                  Для нас насильство є частиною руху ультрас і ми в жодному разі його не відкидаємо. Але насильство не є нашим пріоритетом. Головною метою лишається підтримати команду на трибуні настілки потужна, наскільки це взагалі можливо.

–                  Хто ваші друзі і вороги?

–             Друзів у нас як таких немає!! Звичайно є певні контакти з окремими групами, але вони обмежуються виключно особистими контактами і ніколи не визначаються як домовленості від імені Brigade Loire.

Ну а вороги у нас звичайно є!!

Найбільш напружені стосунки з Бордо(FC des Girondins de Bordeaux). Відстань між обома містами(лише 300 км, що для Франції зовсім небагато), спортивне суперництво на полі протягом 80-х, рівно як і протистояння Urban Service з бордосцями(Bordelais), усі ці чинники відбилися на запеклості протистояння.

Наступним нашим ворогом є Сент-Етьєн(AS Saint-Etienne). Тут так само – спортивне суперництво 70-х та ворожнеча між Magic Fans та нашими старими фанами відіграли ключову роль. А додаткови стимулом для нас є дружба між ультрас-угрупуваннями(а відтак і фан-сценами) Бордо та Сент-Етьєна(Ultramarines/Devils та Magic Fans).

Звичайно в нашому серці завжди знайдеться місце для парижан: столицю ненавидить уся Франція і ми не виняток. “Loire Side” у 80-х, Urban Service у 90-х та й ми зараз завжди маємо «теплі зустрічі» з Паризькими хуліганами.

Останню за часом виникнення важливою ворожнечею є протистояння з Марселем(Olimpique de Marseille) – клубом, вибудуваним лише на самих грошах, за що його й ненавидить більшість мешканців Нанту.

Ну і декілька слів слід сказати про свіже суперництво з Ренном(Stade de Rennais FC), яке виникло в останні 5 років. Для нас ці відносини не мають практично ніякого значення. Йдеться власне про лідерство у Бретані, одначе протистояння нагадує вулицю з одностороннім рухом – фан-сцена Ренну може небагато запропонувати. Сам їхній клуб з порожнім списком виграних трофеїв викликає у нас жалість.

–                  Яким чином структуроване ваше угрупування всередині?

–                  BL управляється спеціальним комітетом, який складається з 7 осіб та щорічно обирається демократичним шляхом. Цей комітет приймає важливі рішення як то матеріальне забезпечення, організація виїздів та перформансу на стадіонах, видання фанзіну тощо та опікується зв’язками з керівництвом клубу та пресою.

А саме угрупування не має жодного поділу. Ми вважаємо, що для згуртованості у лавах Brigade Loire важливо аби всі стояли за одним баннером. Звичайно всі люди не можуть бути знайомі між собою, і само собою існують групи друзів всередині бригади, але понад усе є і мусить лишатися Brigade Loire.

Скільки людей відвідує у вас виїзні матчі в середньому та скільки їздить на дальні виїзди, такі як наприклад Корсика?

– Кількість людей готових підтримати наш клуб на виїзді, в порівнянні з Німеччиною(а особливо з Дортмундом) є вкрай незначною. Brigade Loire майже завжди організовує автобус для виїзду. Проте в середньому на гостьових секторах присутні зазвичай близько 200 суппортерів з Нанту. Звичайно є й виключення. Це насамперед Ренн, Бордо та Париж – найулюбленіші міста для вболівальників Нанту(від 500 до 1500 суппортерів на грі).

ФК Нант є клубом з багатими традиціями, але така незначна виїздна активність є наслідком швидше невисокої футбольної культури французів та великих відстаней. Відвідини гостьових матчів нажаль не є чимось буденним для французьких фанатів. Майже ніколи немає спеціальних потягів і члени Brigade Loire чи не постійно самі захищають фарби клубу на Корсиці(останнього року 20 людей у Бастії).

–                  Чи видаєте ви фанзін?

–                  Наше видання має назву “Est-ce que j’ai raison?” але нажаль не виходить з друку регулярно. Назва взята з однієї пісні(хтось один заспівує “Est-ce que j’ai raison?” – «Чи вірно я кажу?», і вся трибуна відповідає – «Oui tu as raison: FCN, FCN, FCN Champion!» – «Ти кажеш вірно: Нант, Нант, Нант чемпіон!»). На разі вийшло 5 чисел. (останній на початку 2004 року). Зміст складають різного роду звіти, історії про інші ультрас-сцени, інтерв’ю тощо.

Оскільки ми наші пріоритети дещо змінилися, останнім часом ECQJR був відсунутий на другий план, проте в майбутньому планується вихід ще одного числа, де буде докладно описана історія угрупування.

–                  Які відносини склалися у вас з керівництвом клубу?

–                  Порівняно з колишніми часами наші відносини з клубним керівництвом значно покращилися. Клубні боси на самому початку хотіли нас викинути зі стадіону: були певні проблеми з охороною через файєра, через які багато хто з BL зазнав утисків. Клуб класифікував нас як групу вандалів, а відтак робили все можливе, аби максимально очорнити нас, насамперед в місцевій пресі. Але час минав, чисельність угруповання зростала, так шо клуб просто змушений був нас визнати. Нарешті вирішалося питання піротехніки: ми були змушені відмовитися від файєрів на домашніх матчах, натомість вибили собі дозвіл застосовувати піротехніку на виїзді. Єдиною проблемою лишається звичайно ризик бути заарештованим під час обшуку або після гри, тай взагалі стосунки з поліцією. Наразі, коли BL після усіх своїх акцій стала лідером на фан-сцені Нанту, ми фактично є головним представником від нашого руху у відносинах з клубом. Керівництво почало навіть розуміти, що справжній суппорт може бути доволі цікавою штукою: на грі проти Сент-Етьєна ми отримали дозвіл запалити 20 файєрів. Окрім того були введені нові тарифи на відвідини гостьових ігор.

–                  Яке значення для вас має політика?

–                  Політика для Brigade Loire не має жодного значення. Кожен з нас може, безперечно, мати свої політичні погляди, але під час акцій угрупування(виїзди, стадіонна підтримка) висказувати їх заборонено. Ми раді усім – лівим, правим, чорним, білим тощо. Головне аби людина якомога краще підтримувала наш клуб та достойно захищала честь Brigade Loire. Єдиною «політичною» фішкою, яку має наша бригада, це використання символів Бретані на наших прапорах, розах, іншій атрибутиці. Ми категорично вимагаємо возз’єднання міста Нант та регіону Бретань. Можливо не кожен відчуває себе бретонцем, але підтримувати цю ідею зобов’язаний.

–                  Ну і тепер декілька запитань щодо твоєї власної особи та твого статусу у расу. Розкажи трохи про себе і про те як ти став фанатом ФК Нант.

–                  Мені 20 років і я вивчаю інформатику у складі спеціального франко-німецького проекту. За Нант вболіваю з 1994 року і з 2001 я член Brigade Loire.

Стадіон я почав відвідувати в сезоні 1994/95 років. Я тоді був ще надто малим –всього 10 років, але добре пам’ятаю, що наша гра того року була неймовірною і ми стали чемпіонами. Команда тоді встановила багато рекордів і поставила на коліна усю Францію. Знаменита манера гри «a la nantaise» зачепила мене(так само як і багатьох з сьогоднішнього складу Brigade Loire) і я вирішив, що вже час більш активно підтримувати команду. НУ і окрім того на моє рішення вплинуло те, що я родом з Бретані, а Нант є бретанською столицею.

Активно підключився до суппорту на секторі я в сезоні 2002/03 Проте наразі мені досить важко відвідувати гостьові матчі – через навчання(Східна Франція та Німеччина).

Опубліковано у Світова сцена | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s