Заклик до міжнародних днів солідарності з Максом і Льошею

Кампанія за звільнення хімкінських заручників звернулася до різних соціальних і політичних рухів різних країн з закликом прийняти участь у Міжнародних днях дії на підтримку Олексія Гаскарова і Максима Солопова. Акції протесту пройдуть в ці дні в багатьох містах світу. Основна вимога Кампанії – звільнення Максима і Олексія і зняття з них всіх звинувачень.

Звільнимо хімкінських заручників!

Заклик до міжнародних днів дій в підтримку Олексія Гаскарова і Максима Солопова з 17 по 20 вересня 2010 р.

28 липня 2010 перед будівлею місцевої адміністрації в підмосковному місті Хімки більш ніж 200 антифашистів і анархістів провели спонтанну демонстрацію на захист Хімкінського лісу, який в ті дні вирубували для потреб великого бізнесу. Акція, в ході якої було розбито декілька вікон, отримала широкий суспільний резонанс. Влада ж зі своєї сторони відповіла на неї репресіями. На наступний день після акції було арештовано двоє відомих соціальних активістів – Олексія Гаскарова і Максима Солопова. На даний момент їм загрожує до семи років ув’язнення  за хуліганство, хоча немає ніяких доказів їх причетності до незаконних дій. Щодо інших активістів, особливо учасників антифашиського руху, продовжується широкомаштабне міліцейське полювання.

Вже три роки, як ведеться боротьба за порятунок Хімкінського лісу. За задумом влади, саме через цей місцевий ліс має бути прокладено першу в Росії платну автостраду Москва-Санкт-Петербург. Це відповідно призведе до погіршення екологічної ситуації у регіоні. Також це позбавить місцеве населення і москвичів чергової рекреаційної зони. Не дивлячись на наявність альтернативних маршрутів, що не потребують вирубки лісу, активні протести екологів і простих громадян проти обраного маршруту, влада довго не хотіла чути голос громадськості. Навпаки, вона багато разів робила кроки, направлені на придушення своїх критиків.

Адміністрація Хімок, разом з компанією-забудовником не раз використовувала насильство проти захисників Хімкінського лісу. Ігнорувала суспільну думку, відмовляючи в узгодженні акцій протесту. Залучала неонацистів для розгону мирних протестів екологів і місцевих жителів. Незаконно затримувала і била журналістів. Невідомими було скалічено критика місцевої влади, головного редактора „Хімкінської правди” Михаїла Бекетова. Також було вбито верстальника ще однієї опозиційної газети Сергія Протазанова.

Після акції 28 липня 2010 року російська міліція і спецслужби розпочали безпрецедентне полювання на антифашистів. Люди, які хоч раз потрапляли в поле зору Центру по боротьбі з екстремізмом і ФСБ в якості антифашистів, зазнали репресій. З порушенням всіх правових норм їх примусово доставляють на допити. В їх квартирах проходять незаконні обшуки. Діло доходить навітьдо застосування жорстокого фізичного насилля по відношенню до допитуваних. Це робиться для того щоб вибити з них потрібні міліції свідчення.

Злякавшись численних акцій протесту проти вирубки Хімкінського лісу, що набирають оберти, влада, нарешті, пішла на поступки, проявивши готовність до перевірки обраного маршруту траси. Але це ще не означає перемогу. Олексій Гаскаров і Максим Солопов продовжують без доказів утримуватись під вартою, будучи заручниками влади.

Наприкінці вересня планується черговий суд, на якому буде прийнято рішення про зміну міри утримання по відношення до Олексія і Максима. Всі, кому не байдужа їх доля, повинні прикласти зусилля для їх звільнення. Акції за звільнення хімкінських заручників в рамках міжнародних днів дії і тиску на російську владу пройдуть з 17 по 20 вересня.

Ми закликаємо проводити акції біля посольств, консульств, торгових і культурних представників Російської Федерації, на суспільних заходах і концертах, пов’язаних з Росією. Відправляти факси і листи протесту в російський суд, прокуратуру, керівництву держави (загальним днем факсової компанії пропонуємо вважати понеділок 20 вересня). Адреса для протестів по репресіях в Росії будуть розіслані нами додатково. Шукайте їх також в найближчий час на нашому сайті http://khimkibattle.org на англійській, німецькій, російській та французькій мові.

Приєднуйтесь!!!!

Кампанія за звільнення хімкінських заручників

Контакти: +7 (915) 053-59-12
info@khimkibattle.org
http://khimkibattle.org

Опубліковано у Солідарність | Теґи: , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s